HOME
LAT | ENG

Latvijas dzelzceļš

Latvian Railway

Pirmā Latvijas dzelzceļa līnija, kuru atklāja 1861.gada septembrī, tika uzbūvēta no Rīgas līdz Daugavpilij. 1919.gada 5.augustā juridiski tika nodibināta Latvijas dzelzceļa virsvalde. Šī diena ir Latvijas dzelzceļa dzimšanas diena.

21.gadsimta sākumā koncerns Latvijas dzelzceļš ir kļuvis par vienu no sekmīgākajiem tautsaimniecības uzņēmumiem valstī, kas nodrošina starptautisko pasažieru un kravas pārvadājumus.

 

 

 Latvijas dzelzceļa monēta  Latvijas dzelzceļa monēta  Latvijas dzelzceļa monēta  Latvijas dzelzceļa monēta

 

Retro tramvajs

 Vienreizēja iespēja iepazīt vēsturisko Rīgu braucienā ar atjaunoto Rīgas retro tramvaju! 

Piecpadsmit minūšu braucienā pa „Rīgas bulvāru loku" Jums būs iespēja apskatīt un iepazīties ar Rīgas arhitektūras un kultūras simboliem: Latvijas Nacionālo operu, Brīvības pieminekli, Latvijas Nacionālo teātri un citiem nozīmīgiem un ievērojamiem objektiem. Maršruta galapunktā - Ausekļa ielā - Jūs tiekat aicināti doties pastaigā pa „Jūgendstila rajonu" (Elizabetes, Alberta u.c. ielas), vadoties pēc tūrisma ceļveža „Rīgas jūgendstila pērles", un iepazīt spilgtākos Rīgas jūgendstila arhitektūras paraugus.

Stundas braucienā retro tramvajs Jūs aizvedīs uz Mežaparku - gleznainu privātmāju rajonu, kura arhitektūrā lielākoties atspoguļojas jūgendstila estētika. Mežaparkā sastopams gan tā sauktais „Šveices vasarnīcu" stils, gan vācu „dzimtenes stilam" tuvās formās. Jums būs iespēja izkāpt Mežaparka pieturā un apmeklēt Rīgas Zoodārzu un pēc tam ar nākošo retro tramvaja reisu atgriezties pilsētas centrā.

 Blister_front Blister_back

 

Rīga - Norčēpinga, sadraudzības pilsētas

Riga - NorrkopingRīgas un Norčēpingas pilsētu draudzība aizsākās 1988.gada 16.novembrī ar Norčēpingā kopīgi parakstīto vienošanos par sadarbību. Vienošanās vairākkārt atjaunota un pilnveidota, ik gadu papildinot to ar detalizētu gada sadarbības plānu.

Atzīmējot sadarbības 10 gadu jubileju, 1999. gadā Rīgā notika plašs kopīgs seminārs „Rīga un Norčēpinga 1989 - 1999 - 2009" un jubilejai par godu tika sagatavota grāmata „Rīga un Norčēpinga kopsolī. 1989.-1999."

Sadarbības 20 gadu jubilejas svinību pasākumi un jaunā Rīgas un Norčēpingas 2009.- 2013. gada sadarbības līguma parakstīšana - Rīgā 2009.gada 12.martā.

Vairāk par Rīgu un Norčēpingu atradīsiet: www.riga.lv un www.norrkoping.se

 Riga Norrkoping    Riga Norrkoping   


 
Home | Top |Links | Contacts Copyright © Publisko & Privāto Partnerattiecību Pārvalde 2006