HOME
LAT | ENG
Jelgavas pils

 Jelgavas pils atrodas 40km attālumā uz dienvidrietumiem no Latvijas galvaspilsētas - Rīgas. Pils ir viens no ievērojamā itāļu arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli agrīnā perioda meistardarbiem. Pils ir Jelgavas pilsētas lepnums, kā arī ievērojams Latvijas vēstures arhitektūras piemineklis.

Pils tika celta Kurzemes hercogam Ernstam Johanam Bīronam. Pils tika celta iepriekšējās hercogu rezidences - 13.gs celtās Livonijas ordeņa pils vietā.

Pils tika celta divos posmos (1738 - 1740 un 1763 -1772) un tika plānota kā trīs korpusu celtne (150 x 120 metri) ar galveno simetrijas asi austrumu - rietumu virzienā. Pils pastāvēšanas laikā tā vairākkārt ir degusi. Lielākie postījumi ēkai tika nodarīti Otrā pasaules kara laikā, kad 1944.gada jūlijā pils tika pilnībā nodedzināta. 1957.gadā sākās pils atjaunošanas darbi. Līdz šodienai no iekštelpām saglabājušies tikai velvētie gaiteņi un ieejas halle; iekštelpu dekorācijas tika pilnībā izpostītas.

Kopš 1939.gada Jelgavas pilī atrodas Jelgavas Lauksaimniecības  Universitāte (kopš 1991.gada - Latvijas Lauksaimniecības Universitāte).

www.llu.lv 

Jelgava_front Jelgava_back

 

Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs

 Jelgava (līdz 1918.g. Mitava) - Zemgales lielākā pilsēta, bijusī Kurzemes un Zemgales hercogistes (1561-1795) galvaspilsēta.


Academia Petrina ( S.Jensens, 1775) - pirmā augstskola Latvijā, šobrīd - Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs.

www.jvmm.lv

  

 

Blister_front Blister_back

 
Home | Top |Links | Contacts Copyright © Publisko & Privāto Partnerattiecību Pārvalde 2006