HOME
LAT | ENG

Vecumnieki

Vecumnieku monēta

Vecumnieku novads atrodas Latvijas Republikas dienvidos, Zemgales reģionā, 45 km no galvaspilsētas Rīgas. 845 km² plašajā teritorijā mīt ap 10 000 iedzīvotāju.

Pēc administratīvi teritoriālās reformas 2009. gadā tika izveidots Vecumnieku novads, tajā apvienojušies seši pagasti: Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagasts.

Novada bagātība ir kuplie meži, auglīgie tīrumi un darbīgie ļaudis, kuri paaudžu paaudzēs apliecinājuši savu tikumu un kopuši tautas tradicionālo kultūru. Liecības par aizgājušajiem laikiem, senču atstātais mantojums un lepnums par mūsdienās iespēto veido īpašas zīmes. Tās no Skaistkalnes pašā leišmalē, kur rāmi plūst Mēmele un debesīs galvu slej staltais dievnams, vijas cauri Bārbelei, ieklausoties sēravota klusajās čalās, un apņem Stelpi, kur sakņojas izcilā latviešu dzejnieka Raiņa tēva priekšteču gara spēks. Tās no Kurmenes, kur pavēni dod grāfu Komarovsku dzimtas ierīkotā muižas parka sirmie koki, atbalsojas Nacionālā teātra aktiera un talantīgā režisora Amtmaņa-Briedīša dzimtajā Vallē un sniedzas līdz pat Vecumniekiem, kur pirms daudziem gadu simtiem iegūta purva rūda, lieti lielgabali un baznīcu zvani, cepļos dedzināti ķieģeli un gaismu rādījusi saule, kas, gluži kā šobaltdien, vakaros steigusies norietēt aiz Čigānkalna, ko par savu apmetņu vietu jau 2. - 9. gadsimtā bija izraudzījušies senie iedzīvotāji. Šie daudzveidīgie simboli, laika raksti un vēstures līkloči iezīmē Vecumnieku novadu Latvijas kartē, cieši jo cieši sasaistot ļaudis ar vietu, kurai ikviens jūtas piederīgs.

www.vecumnieki.lv 

Vecumnieku monēta  Vecumnieku monēta

 


 
Home | Top |Links | Contacts Copyright © Publisko & Privāto Partnerattiecību Pārvalde 2006